Virágok s egyebek!

A virágok ezen az oldalon a szobanövényeket jelentik és még néhány kerti vagy vad virágot! Az egyebek pedig minden mást!! :)


                         A mikulásvirág


Mikulásvirág


Az aztékok a növény piros leveléből festékanyagot vontak ki, gyógynövényként pedig lázcsillapításra használták. Nem ezért, hanem díszítő értéke miatt hozták be Európába bő száz évvel ezelőtt. A melegebb éghajlatú vidékeken, például a Kanári-szigeteken olyannyira jól érzi magát, hogy a szabadban, kertekben is megél, két-három méter magasra nő meg.

Fényigény, hőigény:

A mikulásvirágot a lakás napfényes részén helyezzük el, de a tűző napsugaraktól óvjuk.

A növény nem kedveli a változó hőmérsékletű szobát és a huzatot. A legjobb, ha nyílászáróktól távol egy olyan helyiségben tartjuk, amelynek hőmérséklete legfeljebb 16 és 20°C között ingadozik, sajnos az ennél melegebb lakásokban a növény hamar elpusztul.

A száraz levegő is árt neki, ezért a fűtőtesttől távol helyezzük el. Minél több fényt kap a növény, annál hosszabb ideig virágzik és a fellevelek is sokáig szépek maradnak.

Vízigény:

Száraz levegőjű lakásokban napi egyszeri alkalommal kézi párásítóval növelhetjük a növény körül a páratartalmat.

Földjét tartsuk mindig nedvesen, ami azt jelenti, hogy ne álljon alatta a víz, de ne is hagyjuk kiszáradni a talajt.

Érdemes kétnaponta megvizsgálni a földet, ha kissé kezd száradni, adjunk neki kevés vizet, majd pár perc múlva öntsük ki a felesleget a tálkából.

Hetente-kéthetente érdemes tápoldatos vízzel meglocsolni mikulásvirágunkat. Tápoldatot akkortól kaphat, mikor a friss hajtások, levelek megjelennek a növényen, ez változó lehet.

A legjobb öntözési módszer, ha hetenként egyszer állott vízzel teli edénybe állítjuk a cserepet. Ha a föld megszívja magát, egy hétig nem kell locsolni.

Szaporítása:

A mikulásvirág szaporítása nagyon egyszerű. Tavasszal vagy nyáron levágjuk a nagyra nőtt hajtásokat és vízbe tesszük őket. (A tejnedv folyását úgy állíthatjuk el, hogy langyos, meleg víz alá állítjuk a szárat egy pár pillanatra, ez egybként a gyökerezést is elősegíti).

Meleg és világos helyen tartva (20-25°C) 4-5 héten belül meggyökereznek, ekkor 2-3 hajtásonként elültetjük őket.

Egy dúsabb növény szebb látványt nyújt. Az anyanövényen elég 3-4 új hajtást hagyni, hogy sikeresen bepiruljanak következő alkalommal, ha túl sok hajtás van úgyis csak kevés fog bepirulni.

Vigyázni kell, a fehér tejnedv nagyon mérgező, ezért ha rácseppen kezünkre azonnal mossuk le!!

Általában miután elvirágzott a növény, azaz májustól, nyugalmi állapotba kerül. Ilyenkor elveszti leveleit, egészen felkopaszodik.

Legtöbben azt hiszik - tévesen -, hogy növényük elszáradt, pedig nem így van. De az is lehetséges, hogy növényünk nem veszíti el leveleit, és fellevelei is késő tavaszig, sőt nyárig is virítanak, ekkor hagyjuk nyugodtan fejlődni és a hajtásokat csak nyár végén - augusztusban - vágjuk le.

Növény leggyakoribb betegsége, kártevője, pusztulásának főbb okai:

Túl száraz levegő esetén takácsatkák és üvegházi molytetvek támadhatják meg.

Ha télen túl meleg helyen áll, sorban fogja leveleit elveszíteni. Felléphet még szürkepenész és gyökérrothadás is.


                                            A Mikulásvirág



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 7
Heti: 11
Havi: 11
Össz.: 8 751

Látogatottság növelés
Oldal: A mikulásvirág
Virágok s egyebek! - © 2008 - 2024 - viragoksegyebek.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »